Závazné pokyny účasti

na akci Hradecký Majáles 2023
22. dubna 2023, U Pileťáku

Nainstaluj si majálesovou apku do mobilu!

Nainstalujte si apku Majáles, jsou v ní harmonogramy kapel, zapněte si push notifikace a budete na příjmu pro klíčové zprávy z festivalu.

Placení na festivalu

Na většině míst je příjimána hotovost i platební terminály. Oproti loňsku jsme pro terminály posílili připojení, aby platby probíhaly bez prodlení.
 

Přidej si nás na instagramu

Klíčové informace a také soutěže od nás i od partnerů - PŘIDEJ SI PROFIL @majaleshradec.

Náš hashtag je #majaleshradec

POZOR NA VHODNÉ OBLEČENÍ

Minulý týden byly intenzivní deště a na areálu to zanechalo stopy. Většina je ok, některé části jsou ale po stavbě od bahna, někde jsou ještě nedoschlé rybníčky :) ... a proto NEDOPORUČUJEME do festivalového areálu novou a drahou fešnou obuv a s kalhoty nápodobně.

POZOR NA SLUNCE!

Dneska bude pálit slunko jako na konci sprna ... jsou 2 jednoduché, ale důležité pokyny, jak to zvládnout:

1 - dobře se namažte ochranou proti Slunci

2 - dodržujte pitný režim
 

Doprava do areálu

Autem

Majáles se koná na louce cca 300m od Šimkových sadů po ulici Akademika Bedrny (směr letiště).

Parkování – letošní novinka

Až 400 parkovacích míst pro vás máme u Šimkových sadů na louce před Hotelem Aldis (dříve tu býval Majáles). Parkování je koordinované našimi lidmi a je zdarma.

Placeného parkování pak můžete využít v Parkovacím domě v Gayerových kasárnách (opět u Šimkových sadů).

Dejte pozor na parkování u blízkých obchodních domů Obi, Kaufland apod. Zde mohou být vybírány vysoké poplatky za parkování přímo od provozovatelů obchodů.
A chceme vás také poprosit nevjíždějte vozidly do areálu Majálesu a neparkujte v blízkosti areálu na soukromých pozemcích (hrozí v odtah vozidla).

Městská hromadná doprava

Nejbližší zastávka MHD je zastávka Akademika Bedrny (linky  13,15). Nebo Kongresové centrum Aldis (linky 5,13, 15, 17, 19 ) odtud je to pak do areálu cca 5 min pěšky.

Přijedu vlakem

Z hlavního nádraží stačí nasednout na MHD a vystoupit na zastávce Akademika Bedrny (přímo u areálu) nebo Kongresové centrum Aldis. Z hlaváku vám cesta pěšky zabere cca 30min.

Přijedu autobusem na Terminál

Doporučujeme se přesunout na zastávky MHD Hlavní nádraží a odtud už linkami MHD.

Buďte opatrní!

Chceme vás poprosit, dejte pozor, pokud budete přecházet na křižovatce na okruhu (ul. Pilnáčkova), přecejen doprava tu může být frekventovanější. Buďte opatrní.

ORGANIZAČNÍ POKYNY

S čím nemohu do areálu

  • psi, kočky a jakákoliv jiná zvířata
  • jakékoliv drogy
  • vodní dýmky
  • jakékoliv zbraně
  • ostatní nebezpečné předměty
  • vlastní jídlo a pití (s výjimkou diabetiků nebo specifických zdravotních kondicí - budete řešit na akreditacích), v areálu je dostatek pestrého nealko a alko sortimentu, stejně tak pestrá nabídka jídel. Dejte si, prosím, pozor na špičku kolem 18:30-20:00, kdy se snaží všichni návštěvníci v jednu chvíli dostat na večeři ... to bývají logicky fronty.
  • pokud budete mít v batohu své jídlo a pití, budete požádání o jeho zkonzumování před vstupem do areálu.

S čím mohu do areálu

  • fotoaparáty - amatérské i profesionální zrcadlovky, videokamery
  • děti, pokud jsem jejich rodič a budu po celou dobu s nimi (v areálu není hlídání dětí ...) do 6 let zdarma, děti od 7-12 let platí dětskou vstupenku KIDS12. Do 12 ti let vyžadujeme nezbytný doprovod někoho plnoletého (rodič apod.).

Bezpečnostní služba má právo kontrolovat vaše tašky / zavazadla, kočárky. Stejně tak obsah lahví, které chcete vnést do areálu.

Opakovaný vstup do areálu

ID páska, kterou obdržíte na vstupu, orientuje pořadatelskou službu, do které zóny máte vstup / jakou roli na festivalu plníte (návštěvník, prodejce, umělec, média ...).

Vstupenka platí na jednorázový vstup do areálu, pokud v mimořádných případech potřebujete opustit areál a znovu se do něj vrátit, můžete si s platnou ID páskou na ruce zakoupit jednorázový opakovaný vstup do areálu za 100 Kč (na typ vstupenky se nebere ohled).

Ztráty a nálezy

Infostánek Ztráty a nálezy je vedle trucku JACK DANIELS mezi pódii Hitrádio Černá Hora a Rádio Spin stage. Ztráty a nálezy vystavujeme na web www.majales.cz cca 3 dny po skončení akce. Prosím, trpělivě sledujte, pokud se vám něco ztratí, stejně tak prosíme o poctivé odevzdání nalezených věcí. Děkujeme!