Studenti UHK
na Majáles!

Srdečně vás zveme na letošní Majáles v celého jeho šíři! Stavění májky, královské akce a večírky, soutěž kapel, Hradec na Bruslích a velkolepé vyvrcholení oslav - majálesový průvod Hradcem a jedinečný Open-Air.

Vstupenky na Majáles od UHK

zahlavi-skol-uhk2
Kdo není na Majálesu, tak není!

FILIP HORÁK
koordinátor studentských aktivit UHK

Letošní akce širšího programu
 

cc-praha-kralovskaparty

22.3. - Královská losovačka

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

(neuvěříte, ale v BRNĚ) od 20:00 - Zahajovací akce královského klání roku 2023. Studenty z brněnských, pražských, hradeckých a ostravských univerzit čeká nadupaný program, kde soutěživost rozhodne o tom, kterou kapelu si vylosují do majálesového průvodu. Jedinečný večer, na který se rozhodně nezapomene!

cc-brno-studentkapely

4.4. - Majáles Bands

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

AC Klub od 19:00 - Tvoříme dějiny a vybíráme budoucí headlinery Majálesu ze studentských kapel. Přijď podpořit svého favorita na našlapané klubové finále a dej mu svůj hlas v soutěži o ceny, které vystřelí jeho kariéru na nový level. Kromě koncertu kapel se ale chystá i sakra dobrá party! S každým vypitým drinkem podpoříš svou univerzitní družinu na cestě za vítězstvím v majálesovém boji!

cc-praha-stavbamajky

12.4. - Stavění Májky

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Masarykovo náměstí od 17:00 - Zažij nezapomenutelnou oslavu jara a studentství! Přidej se ke studentům hradeckých univerzit a doraž na slavnostní vztyčení a křest tradiční majálesové májky! Pořádnou party na Masarykově náměstí budou mít na svědomí kandidáti na krále a královnu majálesu společně se svými družinami.

cc-brno-charitativni-beh

17.4. - Run for life

Lékařská fakulta UKHK od 16:00 - Další ročník legendárního běhu je zpět! Za účasti představitelů lékařské i farmaceutické fakulty proběhne závod o putovní pohár. Která fakulta ho získá? O tom rozhodne počet závodníků z jednotlivých fakult! Moc rádi přivítáme i všechny zájemce z řad veřejnosti. Chceš pomoci druhým a zároveň udělat něco pro sebe? Tak si přijď zaběhat na benefiční běh Zachraň život během!

cc-hradec-brusle

21.4. - Hradec na bruslích

Ulrichovo náměstí od 17:30 - Legendární jízda na bruslích Hradcem se vrací v plné polní! Nasaď brusle a pojď si užít unikátní jízdu uzavřenými hradeckými ulicemi. Čeká tě příjemná trasa, kterou zvládne opravdu každý.

cc-hradec-pruvod

22.4. - Majálesový průvod

Baťkovo náměstí od 10:00 - Majálesový průvod otevírá velkolepé zakončení měsíce studentských oslav - Hradecký Majáles Open-Air 2023. Kandidáti na Krále a Královnu s hradeckými studenty připraví alegorické vozy s top kapelami naší scény. Společně projedou Hradcem z Baťkova náměstí až za Pileťák, kde otevřou brány Majálesu. Obleč se do barev své univerzity, střední školy, nebo sám za sebe a vyraž s námi v sobotu dopoledne vytvořit největší majálesový průvod, který Hradec zatím zažil!

Kandidátka na královnu UHK

ELIŠKA BLECHOVÁ - Ahoj! Jsem Eliška a kandiduji letos na královnu za UHK. Mým cílem je přivést Majáles zase o něco více na studentskou vlnu a reprezentovat svou univerzitu čestně a hlavně s úsměvem. Žiju hudbou, dobrým jídlem a miluju, když se lidi okolo mě dobře baví.

Hlasuj pro mě!

fotosite23-kralovna-uhk

Kandidát na krále UHK

FILIP LNĚNIČKA - Ahoj, mé jméno je Filip a kandiduji za UHK na krále Hradeckého Majálesu, protože toho nepotřebuju moc, jenom noc, jenom stage, jenom družinu, která toho nikdy nemá dost. Taky mám rád kočičky a pizza žemle z Billy.

Hlasuj pro mě!

fotosite23-kral-uhk
2. nejkrásnější kampus

Začni psát svůj příběh na Univerzitě Hradec Králové

Studuj v moderním kampusu v centru historického města Hradce Králové. Živoucí město plné kultury, dobrého jídla, pití a překrásné architektury ti přiroste k srdci natolik, že už tě nikdy nepustí! Vybrat si můžeš z více než dvou stovek studijních programů na čtyřech fakultách.

Pedagogická fakulta UHK

Peďák je tím správným místem nejen pro budoucí učitele, máme totiž širokou nabídku i neučitelských programů. Své si u nás najdou také budoucí asistenti nebo vychovatelé, koordinátoři prevence, průvodci, tiskoví mluvčí, výtvarníci, hudebníci nebo grafici! V rámci učitelství nabízíme volnou kombinovatelnost učitelských specializací, takže třeba češtinu u nás můžeš studovat klidně s tělocvikem, angličtinou nebo prostě s tím, co tě baví.

Fakulta informatiky a managementu UHK

Na několikanásobně oceněné Fakultě roku mezi fakultami s ekonomickým zaměřením nabízíme studium informatiky, managementu, ekonomie, cestovního ruchu a datové vědy! Naši absolventi jsou ajťáci, developeři, finanční manažeři, ekonomové, bankéři nebo průvodci. Velký důraz klademe na moderní výuku, proto nabízíme i 250 e-předmětů různých zaměření!

Filozofická fakulta UHK

Kromě tradičních oborů jako jsou archeologie, filozofie a společenské vědy, historické vědy, politologie, sociální práce nebo sociologie můžeš na fakultě studovat i několik specifických a jedinečných programů. Třeba politologii – africká studia, politologii – latinskoamerická studia nebo prezentaci a ochranu kulturního dědictví. Na fakultě funguje 7 studentských spolků, které pořádají různé akce, přednášky, besedy, exkurze, a hlavně tu jsou pro tebe! Když něco nevíš, je super mít starší spolužáky, kteří rádi poradí.

Přírodovědecká fakulta UHK

Na PřF pronikneš do tajů přírodních věd, jako je chemie, biologie, fyzika, informatika a matematika. Na výběr máš z mnoha přírodovědných oborů a některé z nich jen tak někde v republice nenajdeš. Naši absolventi pak pracují např. v oblasti ekologie nebo v laboratořích jako biochemici a toxikologové. Na fakultě můžeš studovat také programy se zaměřením na vzdělávání.

Více informací najdeš na www.mojeuhk.cz

A tohle je neuvěřitelný program letošního Majáles Open-Airu

Hradecké oslavy vyvrcholí
v sobotu 22. dubna
:

od 10:00 - majálesový průvod centrem Hradce
od 12:00 - Majáles Open-Air u Pileťáku (ul. Ak. Bedrny)
 

posmock-hradec-mob posmockup-hradec

Hlavní partneři