Hradecké vysoké školy na Majálesu

Všechny fakulty hradeckých vysokých škol si pro návštěvníky Majálesu připravily bohatý program. Přijď se podívat, co univerzitní město nabízí!

Univerzita Hradec Králové - Filozofická fakulta

Budeme prezentovat jako v minulých letech národní pokrmy jednotlivých států z celého světa. Pokrmy budou nabízet naši zahraniční studenti, zejména ze států Jižní Ameriky.

Univerzita Hradec Králové - Přírodovědecká fakulta

Opilí bez kocoviny – Můžete mít pocit opilosti bez následné kocoviny? U nás ano! Vyzkoušejte si naše opilecké brýle a možná si už další pivo raději nedáte :) 
Univerzitní twister – Přijďte si zahrát oblíbenou hru ve speciálním univerzitním designu

 

Univerzita Hradec Králové - Pedagogická fakulta

Letos jsme si pro vás připravili nový zajímavý program. Na náš stánek mohou zavítat malí, větší, dospělí i všichni ostatní. Přijďte k nám zjistit, jak jsem na tom s kondičkou a váhou!
Zábavná diagnostika kondičních schopností za pomoci švihadla, které vám to samo spočítá. Zároveň si můžete vyzkoušet digitální osobní váhu s analyzérem, která je schopná určit podíl tuku nebo vody v těle, index tělesné hmotnosti, nebo množství kalorií, které byste měli dodržovat, pokud si chcete udržet nebo snížit váhu.

 

Univerzita Hradec Králové - Fakulta informatiky a managementu

Projdi se nad zemí – chůze na slackline
Vyfoť se na FIMstagram
Zmaluj se s FIMkou – kreslení na tělo
Modrá je dobrá – balonek na památku

 

Univerzita Karlova - Farmaceutická fakulta

Zatoč s neduhy! Farmaceut ví, jak na ně!  Umíte si efektivně poradit s rýmou, kašlem, či pálením žáhy? Jak se drobných zdravotních obtíží co nejrychleji zbavit? Farmaceut vám dobře poradí! Léčivé byliny vám urychlí uzdravení, ale mohou i zpříjemnit život. Nevíte jak? Přijďte se informovat k našemu stánku.

 

Univerzita Karlova - Lékařská fakulta

Pro nejmladší účastníky majálesu máme připravenou Nemocnici pro medvídky. Je to hravá forma jak malé děti naučit něco o lidském těle a zbavit je strachu z "bílého pláště". Starší návštěvníci si budou moci vyzkoušet masáž srdce na figuríně, změřit krevní tlak, nebo také obsah tělesného tuku. Návštěvníci si také vyzkouší svou šikovnost na umělých kůžích, kdy jim ukážeme základy chirurgického šití.

 

Univerzita obrany - Fakulta vojenského zdravotnictví

Stánek studentů Fakulty vojenského zdravotnictví bude již tradičně nabízet ukázku vojenského zdravotnického vybavení včetně ukázky zdravotnického kolového odsunového prostředku IVECO. Bude možné oprášit pod odborným dohledem základy první pomoci či si vyzkoušet si vojenskou výstroj.

Pivní
partner
Hlavní partneři